LITERATURA NUMIZMATYCZNA, Katalog aukcyjny Dr. Eugen Merzbacher Nachf. „Münzen- und Medaillensammlung eines Bayrischen Aristokraten” 1. Mai 1911, München. Stron 132, pozycji 2141, tablic 20. Aukcja zbioru różnych monet i medali, w tym polskich od czasów Zygmunta Augusta do końca XVIII w., np. rzadkie donatywy i monety Śląska. Oprawa introligatorska z zachowanymi oryginalnymi broszurowymi okładkami. Stan bardzo dobry. Katalog trudno dostępny.