HIRSCH Jacob. Katalog aukcyjny (nr XXIII) poświęcony zbiorowi
Arthura Löbbecke z Brandenburgii. Aukcja odbyła się 26 XI 1908 r. w Monachium. Zorganizował
ją dr. Jacob Hirsch. Licytowano medale i plakiety od XV do XVII w. Wśród
licytowanych polonica: medal Zygmunta III S. Amnono (Hutten-Czapski w 1386);
medal Eustachego Wołłowicza, biskupa wileńskiego z panoramą Wilna (Hutten-Czapski
405); medal Władysława IV Alessandro Abonelo (Raguski 72) oraz dwa medale
śląskie Jerzego II i Jerzego Wilhelma. Na marginesach notatki z osiągniętymi
cenami. Katalog zawiera 942 pozycje opisane na 107 str. oraz 47 tablic w
światłokopii, na których pomieszczono średnio do 15 pozycji katalogowych.
Oprawa twarda, stan bdb.