brąz patynowany, marmur; wys. 20 cm, podstawa 24 x 13 cm.
Francja, Paryż, 1 dekada XX w.
Podstawa prostokątna, z czarnego marmuru. Grupa rzeźbiarska z siedzącym na skale młodym faunem o koźlich kopytkach, bawiącym się z trykającym go koziołkiem. Sygn. z tyłu na skale: „J. d’ASTE K 7”.